Jak zobaczyć na trzeźwo świat po %

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mebel
    Ambiente
    • 2005
    • 155

    Jak zobaczyć na trzeźwo świat po %

    mysle ze najsensowniej pisal Bernardo a pozniej Emil. Weekend majowy odpada, kazdy z nas ma poza klubem wlasne zycie i pewnie beda wyjazdy z rodzinkami, znajomymi z poza klubu, ponadto tak jak pisal oblozenie tych terminow no i ceny....

    Podpisuje sie pod pomyslem na krotku weekend tj sobota/niedziala +ew wieczor z piatku. I to mozna zrobic nawet na koniec marca. Bedzie tanio, nie ma problemow z miejscami a jak pogoda przypisze to przywitamy wiosne nawet w niezlej pogodzie. Potem mamy juz kwiecien gdzie swieta, myknie szybko.... potem maj, dlugie weekendy i nim sie obejrzymy a juz bedzie czerwiec i kazdy bedzie ciulal juz na wakacje na krecie u BaPita


    pozdr
  • djczas
    RS
    • 2005
    • 9612

    #2
    Jak zobaczyć na trzeźwo świat po %

    Amerykański wynalazek - alkogogle - zawitał do Olsztyna. Dzięki urządzeniu, trzeźwy kierowca może sprawdzić, jak będzie widział drogę i reagował na to, co się na niej dzieje, pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Publiczne testy gogli odbędą się w niedzielę.

    Jak powiedziała współorganizatorka testów, Jolanta Giedrojć- Gorąca, celem akcji z u użyciem alkogogli jest uświadomienie kierowcom zaburzeń, jakich doznaje człowiek pod wpływem środków odurzających.

    Alkogogle służą do demonstracji czasowego upośledzenia zmysłów, do którego dochodzi po spożyciu alkoholu bądź po przyjęciu narkotyków. Założenie tych okularów powoduje, że kierowca postrzega otoczenie tak, jakby miał we krwi dwa promile alkoholu.

    "Trzeźwy kierowca może przekonać się, co działoby się z nim pod wpływem alkoholu i narkotyków: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problemy z określeniem kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie oraz brak koordynacji mięśniowej" - wyliczała Giedrojć-Gorąca.

    Zdaniem policji, tego typu test może dać kierowcom wiele do myślenia. "O wiele lepiej, żeby kierowcy przekonali się o zmianach zachowania organizmu podczas symulacji, niż w rzeczywistości" - podkreślił ekspert z wydziału ruchu drogowego i prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Krzysztof Walaszczyk.

    Funkcjonariusz przyznał, że wcześniej nie słyszał o tego typu symulatorze i że sam z ciekawością przyjrzy się alkogoglom.

    Organizatorem testów amerykańskiego wynalazku jest Olsztyński Klub Rajdowy, który w niedzielę przeprowadzi w Olsztynie X Eliminację Rajdowych Mistrzostw Okręgu Amatorów.

    za [interia.pl]

    Komentarz

    Pracuję...